Bu da Kılıçdaroğlu’nun Çılgın Projesi

Bu da Kılıçdaroğlu’nun Çılgın Projesi

Erdoğan’ın açıkladığı çılgın projenin yankıları sürerken İstanbul’la ilgili bir proje de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dan geldi…
01 Mayıs 2011 / 13:33

CHP Genel Başkanı Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı çılgın projenin yankıları sürerken İstanbul’la ilgili bir proje de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dan geldi.

Kılıçdaroğlu, ”Marmara Ereğlisi’nden bir Ro-Ro seferiyle İstanbul’un trafiğini, kamyon-TIR trafiğini hafifletmek mümkün” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, belediye tarafından ilçe limanında verilen kahvaltıya katıldı. Kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada, ilçeyle ilgili sorunların kendisine aktarıldığını belirten Kılıçdaroğlu, bu sorunların çözüm yollarını bildiğini kaydetti. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

”Marmaraereğlisi’nden bir Ro-Ro seferiyle İstanbul’un trafiğini, kamyon-TIR trafiğini hafifletmek mümkün. Bunun projesi de yapıldı. Ama ortada bir sorun var. Denize asfalt dökemezsiniz. Denize asfalt dökmeniz lazım ki birisi para kazansın. Yani birisine rant aktarılsın. Trafik lambasını denize koyamazsın. Trafik polisi de olmayacak. Dolayısıyla, rantı değil halkı düşüneceksiniz. Bu iktidar halkı düşünür mü? İktidarın işi cep işi. Onlar ceplerini düşünürler. Biz de halkı düşünüyoruz. Umuyorum daha sonra görüşeceğiz, bu işi sadece sabah kahvaltısıyla götürmeyeceğiz. İnşallah Başbakan olarak da geleceğim.”

“BENİM DE GEMİCİĞİM VAR”

Ardından, Marmaraereğlisi Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Ahmet İnci, Kılıçdaroğlu’na bir gemi maketi hediye etti. Kılıçdaroğlu, gemi maketini kabul ettikten sonra, ”Kimse itiraz etmesin. Artık benim de bir gemiciğim var” dedi.

http://www.stratejikboyut.com/haber/bu-da-kilicdaroglunun-cilgin-projesi–52902.html